Uzun Vadeli Maliyet

Her yerde olduğu gibi lastik piyasasında da çok çeşitli fiyat ve niteliklerde ürünler bulunuyor. Fiyat olarak oldukça cazip görünen bir ürün satın almadan önce aşağıda ki maddeleri, kullanım koşullarını ve bütçenizi mutlaka dikkatle gözden geçirmelisiniz. Uzun vadede güvenlik, performans, uzun ömür ve yakıt tasarrufu gibi kriterler alacağınız lastiğin gerçek maliyetini ortaya çıkacaktır. Bazen alacağınız indirimli veya kampanyalı lastikler, bazense yüksek performanslı ama daha pahalı lastikler uzun vadede kazandıracaktır.

Doğru lastik seçimi size tek bir seferde aradığınız her şeyi sağlayabilir: Güvenlik, yakıt tasarrufu ve uzun ömür. İyi bir lastik ıslak yol koşullarında aracınızın daha kısa mesafede durmasını sağlar ki hayat kurtaran bu mesafeler bazen sadece 1 – 2 metre bile olabilir. Doğru lastik seçimi bu nedenle hayati önem taşır.

Doğru lastikleri seçerek fazladan bir yıla kadar daha uzun kullanım ömrüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca doğru lastik aracınız daha az yakıt tüketmesine yardımcı olur. Genel olarak tüm oto lastikleri, güvenlik, uzun ömür ve yakıt tasarrufu özelliklerinden en az birini sunar fakat üç faktörün hepsini birden barındırıp yüksek performans sunan lastikler nadirdir. Unutmayın; aradığınız her yönden aracınıza uygun bir lastikse Mimaroğlu Lastik uzmanları size yardımcı olmaya hazırdır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *